Modne wizytowe fryzury

Szykując się na sylwestrowe wyjście nie możemy zapomnieć, że zwieńczeniem stylizacji jest odpowiednio dobrana fryzura. Oczywiście jej rodzaj dopasowujemy do charakteru imprezy oraz stroju, który wybieramy na sylwestrową noc. Inaczej uczeszemy się na imprezę w klubie,  inaczej na ekskluzywny bal w restauracji, jeszcze inaczej na sylwestrową imprezę studencką. Rzecz jasna uczesanie musi również pasować do kształtu twarzy i typu urody.

Jakie wizytowe fryzury będą najmodniejsze na noc sylwestrową 2011/2012? Otóż w tym roku dominować będzie styl retro. Wracamy do przeszłości – lat 20., 30, 60… Oczywiście nie podążamy ślepo za trendami i nie tworzymy na swej głowie wiernych kopii tego co nosiły kobiety kilkadziesiąt lat temu. Wybieramy to co najlepsze i najciekawsze i dodajemy do tego szczyptę nowoczesnej nuty stylizacyjnej.

Zaczynamy od lat 20. i 30. To propozycje głównie dla pań krótkowłosych. Miękkie fale charakterystyczne dla tego okresu bardzo łatwo wyczarować samemu. Wystarczy kilka klipsów fryzjerskich i lakier nabłyszczający. Wilgotne włosy dzielimy z boku przedziałkiem i układamy „w slalom”, a na „zakrętach” przypinamy klipsy. Całość spryskujemy lakierem, klipsy usuwamy najwcześniej po 30 minutach.

Teraz podróż w lata 60. To czas wysokich, puszystych koków (tak zwanych uli) i „bananów”. Aby się tak uczesać, włosy zaczesujemy gładko do góry, wiążemy je w koński ogon, mocno tapirujemy, skręcamy w koka i mocno mocujemy wsuwkami na czubku głowy. Fryzurę utrwalamy lakierem, jednak nie powinna być ona gładka i błyszcząca, lecz matowa i nieco szorstka. Takie fryzury „updo” są idealne dla niższych pań, gdyż optycznie dodają wzrostu. Do łask powróciły grzebyki do włosów – ładnie wyglądają i znakomicie podtrzymują fryzurę. Na Sylwestra wybierzmy te wykonane z masy perłowej, ozdobione kryształkami i kamyczkami.

Miłośniczki włosów rozpuszczonych powinny z kolei inspirować się latami 70. Długie lub półdługie pasma rozdzielamy przedziałkiem na środku głowy i układamy w mocno skręcone, spiętrzone wokół głowy fale, koniecznie mocno nabłyszczone. Alternatywą są idealnie proste i gładkie włosy w stylu hippie. Do wykonania tej fryzury koniecznie będzie mleczko wygładzające lub inny kosmetyk prostujący i ujarzmiający włosy. Pasma możesz delikatnie podkręcić na końcach do wewnątrz.

Ważna uwaga: ciekawym dodatkiem do sylwestrowych fryzur jest brokat, jednak absolutnie nie wolno przesadzić z jego ilością. Zacznie się wtedy kruszyć i osypywać, przez co będzie do złudzenia podobny do… łupieżu.